Wykorzystujemy je, zaś następnie jesteśmy zdziwieni, że własne oczy mówią dość.

W obecnych czasach, gdy dużo z nas pełnymi dniami zasiada przed komputerem nasze oczy rzeczywiście nieźle dostają w kość. Wyjątkowo powszechnie są zmęczone. Nie dbamy o oczy. Wykorzystujemy je, a następnie jesteśmy zdziwieni, iż nasze oczy mówią dosyć. Buntują się. Chorują. Są zaczerwienione, ociekają łzami, pieką i w jakikolwiek inny możliwy sposób próbują nam ogłosić, byśmy w końcu o nie zadbali. Jak kończy się takie własne niedbalstwo? Prędzej czy później zaczynamy nosić szkła korekcyjne. Własne oczy przestają z nami współdziałać i w rezultacie i owszem będziemy wymagali o nie zadbać.

Teraz pytanie, czy ramki korekcyjne potrzebują być brzydkie oraz przestarzałe? Nie te czasu obecnie dawno przeminęły. Ramki na szkła korekcyjne też obecnie potrafią być piękne oraz przystające do kształtu twarzy. Mogą być modne i estetyczne. Jak dobrać atrakcyjne oprawki korekcyjne? Na pewno nie jest to łatwe. Jest jednak parę zasad, które pomogą nam dobrać ramki na okulary takie, byśmy nie musieli wstydzić się własnego wizerunku. Może chociażby przysporzą nam wdzięku? Wybierając oprawki na szkła musimy pamiętać o wartości kontrastu. Co więc znaczy?

Posiadając twarz okrągła musimy szukać ramek, które mają kwadratowy układ. Oraz odwrotnie. Posiadasz kwadratową twarz dobierz ramki na szkła okrągłe. Niby łatwe? Racja? Kolejna z zasad wyboru okularów podkreśla, że potrzebujemy przykuwać uwagę na symetrie. Mając szeroką buzię nie będziemy ładnie wyglądały w małych okularach. Do małej twarzy natomiast nie będą pasowały obszerne okulary. Proporcje potrzebują być uchowane. Jeżeli złamiemy ową zasadę chociażby modne oprawki korekcyjne wasa nie uchronią. Moda popularnością, a utrzymanie proporcji jest podstawową zasadą dobrego wizerunku.

Kolejnym, niezmiernie istotnym czynnikiem, o którym musimy pamiętać selekcjonując oprawki na okulary jest kolor oprawek. Odcień ramek jest równie tak samo znaczący, jako odcień własnej garderoby. W niektórych kolorach po prostu wyglądamy dobrze w pozostałych nie. Dokładnie tak samo stanowi z okularami. Modne oprawki korekcyjne też muszą być dostosowane kolorystycznie do atrakcyjności którejkolwiek spośród nas. Jakie są główne reguły wyboru kolorystycznego oprawek okularów? Jesteś brunetką o mocno ciemnej skórze? Dobierz jasne ramki na okulary. Jesteś blondyną? W ciemnych oprawkach będziesz wyglądała doskonale. Te kilka zdań, jakie napisałam o doborze oprawek szkieł to niewątpliwie podstawa. Dają one jednak pogląd na to, że w szkłach nie będziesz wyglądać kiepsko.

Czasy, kiedy wyszydzano się z noszących okulary obecnie dawno przeminęły. Obecnie ramki na szkła są ładne, eleganckie i potrafią sprawiać ci atrakcyjności, a nie napędzać w kompleksy. Szkła mają modne oprawki korekcyjne właśnie byś my czuły się w nich wspaniale i potrafiły nadążać za popularnością. Aktualnie szkła toż bardzo ważny składnik mody, który może dopełniać własną stylizację, zaś nie ją psuć. Popularne ramki korekcyjne potrafią być takim czynnikiem ubioru jak modna biżuteria. Starczy tylko włożyć trochę wysiłku w właściwe dopasowanie ramek okularów.

Więcej: zwrot za okulary

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *